فاکتورها – Invoices

مدیر          تیر ۱۳۹۵ ۱۲          آموزش, ماژول ها

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

فاکتور یا صورت حساب شامل جزئیات محصولات یا خدمات، قیمت ها، مالیات، تاریخ ها، طرفین معامله، آدرس، قوانین، تخفیف و روش های پرداخت می باشد که به مشتری تحویل داده می شود و قابل مذاکره نیست.

ایجاد یک فاکتور تکی


برای ایجاد فاکتور از آیتم همه در منوی اصلی گزینه فاکتور را انتخاب کرده و افوزدن فاکتور را کلیک نمایید. فیلدهای لازم را پر کرده و ذخیره نمایید.

ایجاد فاکتور از یک پیش فاکتور


پس از تایید پیش فاکتور می توانید از آن یک فاکتور ایجاد کنید. بهصورت اتوماتیک اطلاعات رکورد پیش فاکتور به فاکتور منتقل خواهد شد.
بدین منظور به بخش پیش فاکتورها در زیر مجموعه آیتم همه در منوی اصلی رفته و در لیست رکوردها بر روی پیش فاکتور مورد نظر کلیک کنید. در صفحه نمایش داده شده رکورد، بر روی گزینه بیشتر کلیک کرده و ایجاد فاکتور را بزنید. اگر نیاز به ویرایش اطلاعات بود انجام داده و آن را ذخیره کنید.

ایجاد فاکتور از یک رکورد سفارش فروش


پس از اینکه یک سفارش فروش با موفقیت ایحاد شد، می توانید یک رکورد از نوع فاکتور از آن ایجاد کنید. به صورت اتوماتیک اطلاعات رکورد سفارش فروش به فاکتور منتقل خواهد شد. بدین منظور پس از کلیک بر روی یک رکورد از نوع سفارش فروش، از گزینه بیشتر گزینه ایجاد فاکتور را کلیک کرده و پس از ویرایش اطلاعات لازم آن را ذخیره کنید.

ایجاد فاکتور از یک فرصت فروش


وقتی که معامله به نتیجه می رسد، می توانید یک رکورد فاکتور از رکورد فرصت ایجاد کنید. به صورت اتوماتیک در اینجا نیز اطلاعات فرصت به رکورد فاکتور منتقل می شود. بدین منظور به بخش فرصت های فروش رفته و پس از کلیک بر روی رکورد مورد نظر، از گزینه بیشتر ایجاد فاکتور را انتخاب نمایید.


اعمالی که بر روی لیست رکوردهای فاکتور می توانید انجام دهید.


افداماتی که می توانید بر روی رکورد فاکتور انجام دهید.

پس از کلیک بر روی رکورد مورد نظر، از بخش بیشتر، می توانید فاکتور مورد نظر را، حذف، ویرایش و یا یک نسخه از آن کپی ایجاد کنید.
همچنین می توانید برچسب بزنید به رکورد مورد نظر و یا آن را به صورت pdf خروجی بگیرید.

بلوک جزئیات آیتم ها

این بلوک در فاکتور، به شما امکان اضافه کردن محصولات، خدمات، مدیریت قیمت های مختلف از طریق دفترچه قیمت و تخفیفات را میدهد.invoice-block

ارتباط فاکتور با دیگر رکوردها


به روز رسانی هاهمه ویرایشان انجام گرفته روی فاکتور را دنبال می کند.
فعالیت هابرای برنامه ریزی یک وظیفه
اسنادبرای ارتباط اسناد با فاکتور موجود
پرونده های فروش محصولبرای ارتباط پرونده های فروش محصول با فاکتور موجود

نکته! اگر شما یک فاکتور روی یک محصول ایجاد کنید، تعداد موجودی کاهش خواهد یافت و مقدار آن در فیلد تعداد موجودی در رکورد محصول مربوطه به روز رسانی خواهد شد.


مطالب مشابه

نظرات